Plocha kolem 55 metrů čtverečních. Obdélníkový půdorys, připomínající dlouhou nudli. Sedlová střecha s mírným sklonem a lehkou, plechovou krytinou. Kolem celé stavby jsou okna a z jedné strany dvojice dveří. Jedny vstupní, vedoucí do chodby, ze které se následně vstupuje do ložnic, koupelny a do hlavního, obývacího prostoru s integrovanou kuchyní.
Druhé dveře, vedou do obývacího prostoru. Počítají totiž s napojením mobilního domku na venkovní terasu. Tak to je mobilheim, nebo, chcete-li mobilní dům, domek. Jak chcete. Myslíte, že byste v tomto domečku mohli bydlet? Spousta lidí, si už takové bydlení oblíbila. Pravda, ložnice jsou sice trochu menší, než u obvyklých, klasických domů, ale ložnice přece pro bydlení není to hlavní. A obývací prostor je už plně dostačující.
A teď si představte, že k domku napojíte už zmíněnou terasu. Hezky velkou, s krásným, dřevěným zábradlím, zahradním nábytkem a třeba i s grilem. Širokými, otevřenými dveřmi bude krásně a bezbariérově propojena s kuchyní a obývacím prostorem. Pořád máte pochybnosti o tom, že se dá v mobilním domečku trvale bydlet? A co jako rekreační chata. Někde na horách s krásnými výhledy, nebo u vody, kde jezdíte rybařit. To by šlo, že ano.
Zkuste si prohlídnout nabídku použitých, nových i prémiových domků, mobilheimů. Zjistíte, že v nabídce je spousta různých, sice vzájemně podobných, leč přesto rozdílných domků. Najdete zde mobilní domky, které jsou již nějaký ten rok obývány. Jsou dovezené ze zahraničí a některé jsou pouze sezonní. Jsou levné, ale to neznamená, že by měly nějaké vady. Pak zde najdete nově postavené klasické mobilheimy se zajímavým designem. A v neposlední řadě si prohlédněte to nejmodernější, co firma vyrábí. Energeticky úsporné, zajímavě řešené, modulové, takzvané rostoucí domy. Rostoucí proto, že když nadejde čas, a stávající domek začne být těsný, přikoupíte si další modul, který jednoduše napojíte na stávající dům.