Ideálním řešením, jak docílit dostatečné prosvětlení nebo i případného větrání, je jednoduše si pořídit světlík. Rozhodně se vyplatí jeho instalaci naplánovat rovnou při stavbě, nicméně zkušená firma si poradí i při případné rekonstrukci. V současné době je poměrně dost velký výběr z moderního materiálu, a navíc i možnosti jsou úplně jiné, než tomu kdysi bývalo. Střešní světlík můžete mít dokonce z kvalitních polykarbonátových desek, se kterými se velmi dobře pracuje, a v podstatě se teda světlík dá vyrobit přímo na míru podle preferencí majitelů. Světlík https://cs.wikipedia.org/wiki/Sv%C4%9Btl%C3%ADk_(%C5%A1achta) může mít snadno podobu moderního vzhledu a designově zapadnout do celého daného objektu.
Vyrobit se tak dají obloukové, sedlové, pultové i shedové střešní světlíky.
- Obloukové střešní světlíky – ideální jsou pro plochou střechu nebo takovou, která má mírný sklon. Dají se využít v halách, obchodních domech, ale i například v kancelářích, které se nachází pod střechou.
- Sedlové střešní světlíky – i tyto verze těchto světlíků mají bohaté využití v průmyslové zóně. Výrobce světlíků rovněž nabízí i jejich postupnou rekonstrukci, s potřebnými tepelně izolačními vlastnostmi, což je poté dělá mnohem odolnějšími.
- Pultové střešní světlíky – i v tomto případě se hodí na plochou střechu, a kromě komerčního využití se skvěle hodí i domácích podmínek, kde je nutné přirozené denní světlo.
- Shedové střešní světlíky – ideální moderní světlíky, které jsou bezúdržbové a v podstatě umí skvěle zajistit jak dostatečné prosvětlení, tak mají ideální energetickou úsporu a nechybí jim ani skvěle řešené odvětrávání. Ideální jsou na stavbách, velkých halách či továrnách. Budovám ovšem dodávají i správný a zajímavý design.
Je přirozené, že pokud máte atypický tvar světlíku, tak není problém se obrátit přímo na výrobce světlíků, který si poradí s každým možným otvorem i polohou střechy.