Člověka ovládne jeho nejlenivější část. A čím jste déle doma a izolovaní, tím se tato vaše část osobnosti bude zvětšovat a bude stále komplikovanější se alespoň k minimálnímu pohybu donutit.
Přiznejte si, že podobných výmluv máte připravených po ruce hned několik. Koneckonců, nejde přece o přípravu na maraton a doženete to jindy. A to je právě omyl. Čím déle budete pohybovou aktivitu odkládat, tím to bude horší a důsledky povalování se na gauči se dostaví rychleji, než byste mysleli. Nejde jen o kalhoty, které schováte na dno skříně, protože je nezapnete a třeba vám ani nevadí, že při chůzi do druhého patra musíte v půli cesty odpočívat, ale lenošení se začne nenápadně a plíživě podepisovat na vašem zdraví. A jak se motivovat ke změně, kterou tak potřebujete?
• Pořiďte si hezké moderní sportovní oblečení, ve kterém se budete cítit dobře a získáte pocit, že vám to sluší. Zvolte materiál příjemný pro pokožku, který dobře odvádí pot a pohodlnou obuv. Vyberte si barvu, kterou máte rádi.
• Pořiďte si po cvičení krátký zápis, jak se cítíte. Budete překvapení, jak příjemné pocity se vám po pravidelném cvičení dostaví. Pokud nemůžete jít ven, otevřete si pro cvičení okno a cvičte v jeho blízkosti, ať máte kontakt s čerstvým vzduchem. Zacvičit si můžete i na terase.
• Snažte se udělat si cvičení pestré, měňte cviky, inspirujte se na internetu, případně si rovnou můžete zacvičit s instruktorem z internetu. Nebojte se jít se protáhnout ven. Brzy po ránu venku moc lidí nepotkáte. Můžete si pro zpestření udělat malý okruh na kole.
• Vytvořte si správný cvičební program včetně časů pro jednotlivé dny a dodržujte tyto plány. Ke cvičení můžete klidně přibrat děti a partnera. Udělejte si z toho zábavu pro celou rodinu. Pohyb všem prospěje.
• Napište si, čeho chcete cvičením dosáhnout a sledujte a zapisujte si pokroky., kterých dosahujete. Pokud máte chytrý telefon, můžete si vést svůj přehled o sportovní aktivitě snadno pomocí některé z vhodných aplikací.