Jak ochránit svoji úrodu


Kdo má svoji vlastní zahrádku, tak se rozhodně těší na to, až mu zde začnou dozrávat různé plody. Sklepy a spíže se tak začínají plnit různými dobrotami, které v podstatě skvěle vydrží celou zimu. Jenomže ne všechno je tak růžové, jak to na první pohled vypadá. Častokrát se totiž majitelé svých zahrádek své úrody ani nedočkají, protože mu ji někdo sezobe. Především to dělají ptáci, kteří se usadí na keříku nebo stromku a vesele se pustí do pojídání.

síť proti ptákům

Jde vůbec něčemu takovému zabránit? Samozřejmě, že jde a velmi účinně. Síť proti ptákům dokáže skvěle ochránit i zralé plody a již žádný ptáček nebude mít šanci sezobat úrodu. Skutečně stačí tak málo, jelikož sítě jsou navrženy tak, aby zabránily tomu, že se ptáci dostanou nejen k plodům, ale rovněž i květům nebo semenům plodin. Ovšem výhodou těchto sítí je, že stále tudy dochází k proudění vzduchu, rostlinám nebo keříkům nechybí světlo a dokonce ani potřebná vlhkost. Přirozeně si lze vybrat odpovídající hustotu a velikost, aby se síť dobře umístila a neponičila zdroj plodin.

zavařovací sklenice

Hurá úroda se připravuje na sklizeň

Není snad větší radost, než když se zahradníci pustí do sklizně plodů. Síť proti ptactvu splnila svůj úkol a je čas úrodu zpracovat. Plody se dají uchovat různými způsoby. Zamrazit, zavařit nebo různě zpracovat na džemy, marmelády nebo protlaky. Však v zimě se hodí pro zpestření jídelníčku takový zdroj domácích kvalitních surovin. V současné době se dají pořídit velmi zajímavé a praktické zavařovací sklenice s víčkem, které lze použít prakticky na cokoliv. Dokonce se nemusíte stydět vyrobit domácí džem a v praktické sklenici se zajímavým designem, ji poté předat jako dárek. Zavařovací sklenice se samozřejmě pohybují v různých velikostech i s možností rozličného zavírání. Stačí si jen vybrat a pustit se do práce. Jak se zdá, tak síť proti ptákům se skutečně ověřila a teď stačí jen úrodu zpracovat.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru