Otevřený a vzdušný prostor v domě nebo bytě je velkým trendem. Propojení kuchyně s obývacím pokojem může působit velmi vkusně a moderně, stejně tak se ale mohou objevit i problémy, které nejdou na první pohled vidět. Jak to udělat dokonale a efektivně?
Všechno má své pro i proti
Otevřený a zároveň propojený prostor svou odlišných místností v bytě je velmi moderní. Spojení kuchyně a obývacího pokoje ocení zejména ti, kteří pořádají doma oslavy a sešlosti s přáteli a rodinou. Pro běžný život s dětmi ale může být takové propojení i poměrně nepraktické. Ztráta soukromí při vaření nebo odpočinku u televize může začít vadit některým členům domácnosti. Ale i tohle má své řešení. O svůj vytoužený propojený prostor tak přijít určitě nemusíte.
I když neoddělíte obývací prostor s kuchyní dveřmi, dá se na to jít i jinak. Stále vám zůstane designově skvěle vyřešení moderní prostor, ale v případě potřeby budete mít i soukromý. Vyřešit to mohou prosklené nebo zatahovací dveře ale i šikovně rozmístněný nábytek. Právě nábytek se v tomto případě jeví jako to nejlepší a nejjednodušší řešení. Vkusný a praktický nábytek se snažte do prostoru mezi kuchyní a obývákem rozmístnit tak, aby snadno vytvořil jakousi pomyslnou oddělovací příčku mezi dvěma místnostmi.
Populární ostrůvek, ano nebo ne?
Středový ostrůvek bývá v kuchyňských studiích povětšinou součástí kuchyňské sestavy vhodné do propojených místností. Ano, je velmi praktický, získáváme tím nejen další prostor v kuchyni navíc ale i zajímavý prvek doplnění celkového vzhledu interiéru. Co na něj však určitě nepatří, je plotna nebo varná deska. Ta by měla být vždy součástí kuchyňské linky a to nejlépe u stěny.
Ostrůvek by měl působit vždy čistým a uklizeným dojmem a nemělo by na něm určitě zavazet nádobí a hrnce s uvařeným jídlem. Moc hezký pohled ze sedací soupravy v otevřeném obýváku by to totiž nebyl. Stejně tak na ostrůvek nepatří ani dřez. Berte to tak, že kuchyňský ostrůvek má sloužit jako plocha navíc a jako zajímavý detail.