Dětský pokoj je místem, kde můžeme popustit uzdy své kreativitě a nápaditě jej vybavit. Při kupování jeho zařízení je ale nutné dvakrát měřit – děti rostou neskutečným tempem a může se tak velmi brzy stát, že stávající složení místnosti jim přestane vyhovovat. Batole má přece jen jiné potřeby než předškolák. Jak ale zařídit tuto místnost tak, abychom nemuseli každý rok kupovat nové vybavení?
Růžová nebo nemluvněcí modrá je barva vhodná pro miminka či batolata. Trochu větším dětem už ale vyhovovat nemusí. Proto při výběru barvy stěn volte neutrální barvy, které jsou jasnější a pro děti vhodnější. Navíc se k nim bude lépe ladit další vybavení pokoje. Pro oživení použijte barevné dekorace, které se změnou věku a zájmů dítěte snadno vymění.
Také nábytek je třeba volit tak, aby vydržel. Nepodléhejte proto takovým kusům nábytku, které dítě v momentě nadchne, za krátkou dobu ale omrzí. Je třeba vybírat nadčasové kvalitní kusy, které s vaší ratolestí porostou. Příkladem jsou například rostoucí židle, poličky, komody, úložné boxy a ostatní, které se hodí batoleti i teenagerovi.
Postel patří mezi nejdůležitější kus nábytku vůbec. Rozhodně se zde nevyplatí šetřit – na konstrukci, ani na matraci. Jedna postel dítěti poslouží do dospělosti, poté je třeba ji vyměnit za druhou, proto po klasické batolecí postýlce můžete koupit válendu, kterou nakonec nahradí postel pro dospělé. I zde je třeba myslet na neutralitu, neboť růžová postýlka může být pro teenagera až ponižující.
Obecná rada při vybavování zní: vyhněte se tematickému nábytku i kobercům, volte neutrální barvy. V případě pořizování dekorací týkajících se určitého zájmu myslete na to, že se časem určitě změní, takže je pořizujte v takové formě, která se snadno odstraní. Místo tapety volte snadno slupovatelné nálepky na zeď, které se se změnou zájmu taktéž snadno vymění.