A aby se dobře vařilo, je třeba mít na čem vařit a kam hrnce, mísy, mističky a nádobí pokládat. Při plánování kuchyňského zařízení je dobré si s celou rodinou sesednout a nechte každého, ať řekne svůj návrh. Jistojistě bude mít poslední slovo ten, který v této centrální místnosti bytu či domku tráví nejvíce času. Takže to bývají zpravidla ženy, ale v některých rodinách výtečně vaří i muži. Jak ženy, tak muži budou mít rozličné názory na vybavení a rozmístění elektrospotřebičů, skříněk, pultíku anebo centrálního „ostrůvku“.
Je dobré vyslechnout připomínky všech členů rodiny, ale pak si sami sesumírujte svůj návrh. Dobře si rozmyslete, kde všude budou a jsou potřeba zásuvky. A zde je předností raději více než méně. Jakmile budete mít prostor mezi pracovní deskou a horními skříňkami obložený keramikou či sklem anebo čím je vám libo, pak už je škoda a někdy nemyslitelné, do nového obložení vrtat jen kvůli tomu, že jste nepamatovali na dostatečný počet zdířek. Výhodné jsou „dvojzásuvky“. Lépe vypadají a lépe se udržují. Někde je vidět, že je druhé dvojče zásuvky jaksi „nakřivo“. Elektro dvojče může mít pootočenou zdířku. Opilé zásuvky nemá na svědomí opilý elektrikář, ale ŠIKOVNÝ elektrikář, který vám vychytávku navrhne a poradí. Někdy, a to si můžete vyzkoušet i doma – nedáte do dvojzásuvky dva kabely, protože mají oba tzv. kolík, ale když se připevní tato malá, ale užitečná vychytávka s pootočenou zdířkou, bez problémů oba kabely zapojíte.
Jestliže vám zbývá v prostoru horních skříněk úzký prostor, právě tam můžete umístit svou „elektrocentrálu“ – soubor zásuvek, které budou vždy ukryté shrnovací lištou a nebudou rušit v pohledu na vaši novou krásnou kuchyňskou linku. Dají se zabudovat i do panelů v dolních skříňkách. Elegantním řešení jsou i skryté v podlaze, které jsou ale vhodnější spíše do obývacích pokojů anebo i na terasu.