Ložnice není žádná místnost, kde by se měly přijímat návštěvy a rozhodně by nám v tom neměl být příkladem ani Ludvík XIV., o kterém bylo známo, že ze své postele dokonce i vládl. Zde přijímal hosty a pořádal audience. Také jeho vstávání bylo společenskou událostí a snad celý dvůr toho byl přítomen. Je pravda, že přece jenom si dopřál trochu intimního prostředí a od všech zraků lidí ho dělil baldachýn. Inu ať si to dělal, jak chtěl, doby se již změnily. Dnešní ložnice je určena pro relaxaci, odpočinek, načerpání sil a přirozeně se nesmí zapomenout ani na romantiku, která se ovšem odehrává za zavřenými dveřmi.
Potřebuje mít odlehlé místo
Ložnice jako taková není náročnou místností a skutečně jí postačí velmi málo prostoru. Asi nejzákladnější pravidlo, je ji neumístit ihned naproti vchodovým dveřím, spíš je třeba pro ni najít soukromí a odlehlejší stranu. Také je dobré, pokud to jen je trochu možné ji situovat na západní stranu. Potom se může déle lenošit, jelikož sluneční paprsky se k nám hned tak nedostanou. Ačkoliv to jde snadno vyřešit závěsy nebo žaluziemi. Odborníci doporučují, že asi nejklidnější je severní strana, která je pro změnu nejchladnější a to je pro ložnici přímo stvořené. Měla by totiž mít daleko méně stupňů, než ostatní místnosti.
Vybíráme nábytek
Sem není potřeba toho mnoho dávat, ale je celkem logické, že bez kvalitní postele a vše co k ní patří, se neobejdeme. Zde bychom měli klást velký důraz na výběr a provedení, včetně dalších doplňků. Dokonce je velmi dobré upřít pozornost na koupi matrace, která v mnohém ovlivní kvalitu odpočinku. K posteli patří noční stolek, který nemusí být příliš velký, ale je třeba si někam odložit brýle, knihu, budík a další drobnosti. Je vhodný i pro malou lampičku, pokud již není součástí postelového čela. Zdi lze vymalovat teplou barvou nebo pořídit originální uklidňující ruční malbu. Menší místnost lze opticky zvětšit zrcadlem a do větší lze umístit i šatní skříň s příjemným dekorem, případně malou komodu na ložní prádlo.