Podlahové topení se v posledních letech stává stále oblíbenějším. Zvlášť v koupelnách a kuchyních, kde se jako podlahová krytina používá dlažba. Ta je sama o sobě studená. Jestliže pod ní položíme topné rohože, bude od nohou sálat příjemné teplo. Denní spotřeba elektrické energie je nízká a topné rohože zvládne pod dlažbu položit i průměrně šikovný člověk. Jen poslední část práce musí udělat povolaná osoba, která má znalosti potřebné k připojení topných kabelů do sítě.
Nejsnadnějším způsobem získání všeho potřebného je návštěva obchodního centra pro kutily, kde mají vše potřebné na jednom místě a obsluha případně poradí s vašimi dotazy. Instalace je prakticky u všech typů stejná, může se lišit jen v drobnostech, což se dočtete v přiložených návodech. K instalaci potřebujete nejen samotné rohože, ale i studené konce na připojení do elektrické krabice a také speciální hmotu pro pokládku dlažby na vytápěné podlahy. Budete potřebovat i nářadí jako je hladítko, stěrka a prvek, kterým zabezpečíte rohož proti posunutí. Při nákupu dejte pozor na typ rohože a správně vyberte její šířku. Celková vytápěná plocha vychází z toho, že rohože nesmí přijít pod zastavěnou plochu, kde je například kuchyňská linka, vana, toaleta atd. Proto je plocha rohože menší než plocha celé podlahy.
Před začátkem práce zkontrolujte, zda není výhřevný kabel někde přerušen a změřte jeho odpor. Rohož zkusíte položit tak, aby koncové dráty byly co nejblíže k instalační krabici. Rohož se nesmí stříhat, může se přeložit. Od rohože ke krabici je třeba vysekat drážku pro studený kabel. Přechod kabelů do stěny by měl chránit tzv. husí krk. Na očištěnou podlahu se rohož přesně rozloží, aby byl kabel dole. K instalační krabici se vyvedou studené dráty, které spojí rohož a elektrickou síť. Rohož i kabely se zabezpečí proti posunu. U menších ploch se hned může nanést stěrka a na ni dlažba. U větších ploch se nechá nivelační stěrka pro podlahové topení 24 hodin zatvrdnout a potom se pokládá dlažba běžným způsobem.