Obývací pokoj je v podstatě velmi reprezentativní místnost. Zde se scházíme s rodinou, ale uvádíme sem i hosty a přátele. Místnost má poté podle toho rozhodně vypadat a působit příjemnou a uklidňující atmosférou. Mnohdy k tomu postačí i pohled do plamenů nebo teplo, které vychází z rodinného domácího krbu. Ono skutečně není nic krásnějšího, než se v zimním období ponořit do měkkého křesla nebo pohodlné sedací soupravy s hrnkem teplého nápoje nebo i sklenkou chutného vína či jiného opojného nápoje. Poté se zadívat do plamínků, které neposedně poskakují a tancují. Přitom mění rytmus, barvu i výšku. Přirozeně, že asi nejpůsobivější je plamen ze samotného dřeva, protože tento tanec doprovází ještě praskáním a dekorativně jiskřícími tečkami. Ale bohužel ne každý si ho může dovolit, přesto není třeba tesknit. Existují i jiné a bezpečnější možnosti.
Bez komína to půjde také
Biokrby – tady nepotřebujeme žádné dřevo, ale biolíh, jehož spalováním vzniká oxid uhličitý a vodní pára. Tento krb se dá jednoduše zavěsit nebo postavit na stůl, pokud zvolíme miniaturní verzi. Ale dokonce se nemusíme obávat ho připevnit na zeď a získat tak doslova ohnivou dekoraci v podobě obrazu. Některé druhy mohou vyplnit místo klasického krbu a dokonce i s tvarováním do rohu.
Svíčky a lucerničky – výrobci mají skutečně různé nápady a tak si lze dokonce pořídit svíčky, které vydávají stejný zvuk, jakoby praskal oheň v krbu. Přirozeně za tím stojí malá úprava knotu, který má dřevěný základ. Malé lucerničky se pro změnu dají přenášet, tudíž plamínky putují přesně na místa, kam je potřebujeme dostat.
Falešné krby – nejsou žádnou novinkou. Postačí dekorativní rámy a do nich vsadit elektrický krb. Není to sice ten klasický, ale atmosféru romantického večera zvládne naladit také skvěle.
Kde je možnost připojení na komín, tak je daleko větší možnost, jak si zpříjemnit tento kout klasickým krbem, krbovou vložkou, kachlovými kamny nebo i litinovými kamny s úložným prostorem na dřevo.