Růst rostlin a kytiček je vázán na množství vody. Ale ne všechny kytky potřebují velké množství vody. V posledních letech se potýkáme s velkým suchem, půda vysychá a některým rostlinám se tak na zahradě nedaří nejlépe. Je potřeba je pravidelně zalévat ale vody stále ubývá. Jak to vyřešit? Naštěstí existuje velká řada druhů rostlin, kterým se bude dařit i s minimem vody.
Mavuň červená
O této suchomilné vytrvalé rostlině se traduje, že je vhodná pro ne moc aktivní a spíše pohodlné majitele zahrádek. Nepotřebuje totiž téměř žádnou zvláštní péči, a přesto se jí velmi dobře daří. Rostlina má ráda hodně sluníčka a snese i méně častou zálivku. Pokud roste v polostínu, nebude tolik kvést, ale určitě poroste. Pokud má naopak dostatek potřebného sluníčka, kvete nádherně. Mavuň, jak už název napovídá má drobné červené nebo růžové květy a moc hezky voní.
Řebříček tužebníkovitý
Další rostlinka, která miluje sluníčko. Řebříček tužebníkovitý orůstá délky až 150 centimetrů a kvete po celé léto. Má krásné žluté květy a velmi výrazně voní. Moc se ale netěšte, jeho vůně je spíše nahořklá. Potěší ovšem to, že je to velmi nenáročná rostlinka a vůbec se nemusí zalévat. Stačí mu totiž pouhé dešťové srážky a to i v případě, že u vás zaprší jen občas.
Levandule lékařská
Levandule by neměla chybět na žádné zahrádce. Jde o léčivou a silně aromatickou rostlinku, která je velmi nenáročná na pěstování. Zkrášlí celou zahradu svými drobnými fialovými květy, dají se s její pomocí zajímavě olemovat cestičky v zahrádce a sluší i skalkám. Levandule má řadu výhod a jde o jednu z nejoblíbenějších bylinek, která zároveň poslouží i jako okrasná rostlinka. Je možné jí také sušit a pak využít doma v interiéru. Ke svému růstu potřebuje levandule opět hlavně hodně sluníčka a dobře propustnou půdu. Pokud takovou na své zahrádce nemáte, nevadí, je totiž možné pěstovat levanduli i v nádobách a ne přímo v zemi.