Imitace betonu patří v současné době mezi nejžádanější. Jeho povrchová úprava rozhodně není nijak nudná, jakby si někdo mohl pomyslet. Dokonce se jedná o moderní povrchovou úpravu, která je vyhledávaná architekty a interiérovými designéry. Není ani divu, tento nátěr s efektem přírodního surového betonu má charakteristickou strukturu, avšak interiéru dodá jistou originalitu. Jeho industriální vzhled poté osloví všechny jeho milovníky. Jednoduchou aplikaci ve formě ready-to-use nátěru zvládne každý a nemusí být profesionálním malířem.
Otazníky pro příchozí
Kdo samozřejmě nechápe, o co se vlastně jedná, tak může mít spoustu výhrad a otazníků, proč interiér působí tak nedokončeně. To je jen proto, že se s takovým nátěrem většinou setkal v průmyslových halách. Je třeba ale se posunout o kousek dál a uvědomit si, že zde přišla nová inspirace a betonová stěrka má své kouzlo i v obytných prostorách, nejen ve skladech, sklepích nebo továrnách. Samozřejmě je třeba vše aplikovat s rozmyslem a přizpůsobit tomu interiér. Častokrát se tím dají vyřešit i neopravitelné nerovnosti nebo nedokonalosti. Výhodou je, že aplikaci na zeď zvládne skutečně každý a v podstatě se bude vždy jednat o originální tvorbu, jelikož každý má jiný rukopis práce. To znamená, že k nanášení bude přistupovat podle svého rozumu a tím vznikne skutečné dílo.
Jak správně postupovat?
- V první řadě je třeba připravit podklad.
- Před samotnou aplikací penetrujte stěnu, protože poté se sjednotí nasákavost.
- Pokud budete tvoři hrubý beton, poté aplikujte betonářským hladítkem silnější vrstvu a vytahujte do hrubší struktury.
- Efekt taženého betonu nanášíte rovnoměrně a v tenké vrstvě. Určitě musíte dbát toho, aby stahování na sebe pěkně navazovalo a barva nestihla zaschnout.
Jak přesně postupovat se vždy dočtete v návodu, ale není třeba se obávat, jelikož se jedná o skutečně jednoduchou úpravu, která bude mít originální vzhled.