Přemýšlíte nad novou pokládkou do obývacího pokoje a stále se rozmýšlíte co vybrat? Rekonstrukci máte skoro hotovou. Rádi vám poradíme. V době jsou velmi rozšířené pokládky lina. Můžete si říct, že lino není vhodné a nejsou pěkné motivy, ale to se již dávno změnilo. Na výběr je mnoho druhů. Můžete mít imitaci dřeva, betonu a další. Stejně tak barevná škála je velká. V dnešní době se lino velice rozmohlo a spousta lidí ho volí do všech místností domu. Hodí se do obývacího pokoje, do ložnice, koupelny i síně. Je velice praktické. Když vyberete jedno ze zátěžových variant, určitě neprohloupíte.
Zátěžové lino je určené do místností, kde bude stále nějaké pohyb. Nemusíte se bát, že se vám do něj vytlačí nožičky od skříní nebo posteli. Zatímco bytové lino není tak pevné. Může se při špatné manipulaci roztrhnout nebo udělat do něj otlaky vlivem těžkého nábytku. Ovšem nemusíte se bát i bytové lino je kvalitní a běžné užívání vydrží. Lino je praktické, když máte doma nějakého čtyřnohého mazlíčka. Neboť jeho úklid je skvělí. Stačí lino vysát a posléze umýt a je opět jako nové. Jeho údržba je snadná a zvládne jí každý. Rozhodně bude praktičtější než běžný koberec. Ze kterého chlupy a nečistoty budete dostávat velmi obtížně. Krátkosrstá plemena mají malé jehličky a ve vašem koberci budou zabodané a ani výkonným vysavačem je nedostanete ven. O flecích z tlapek ani nemluvím. Museli byste nechat koberec vyčistit úklidovou firmou, aby byl zcela čistý.
Samotné položení lina zvládnete sami, stačí, když budete šikovní a budete u práce přemýšlet. Nejdříve si rozložte celé lino do místnosti, kde bude položeno. Jestli to půjde, zvolte jednu stranu souběžně s okrajem lina. Pak pořádně napasujte a můžete se pustit do řezání. K tomu budete potřebovat zalamovací nůž, nůžky, fixu a dvě latě na udržení roviny. Rozhodně se lino řeže lépe na tvrdém podkladu, který vám dopřeje právě lať. Vždy si pečlivě naměřte řezaný kus. Raději dvakrát než jednou říznout špatně. Z lina se pak dají řezat i lišty, které přilepíte pomocí chemoprenu. Pravidelné tří až čtyř centimetrové pruhy, které vám budou lemovat zeť. Snažte se co nejméně napojovat. Vždy jednu stranu z jednoho pruhu.