Můžeme vám potvrdit, že nezáleží na druhu zeleně, ale hlavně ji mějte v dosahu, zásobujte se květinou kvetoucí anebo stálezelenou i větvičkou vloženou do průhledné vázy s vodou. Přineste si z procházky větvičky s plody šípků, jeřabin. Nastříhejte si do větší vázy borovicové větve nebo i větévky zlatého deště. Hlavně ozvláštněte váš obývací prostor životem. Každá kytka má své místo. Vybyl vám prázdný kout, který ale není temný a dosahuje k němu světlo skrze okno?
Pak zvolte solitér, který se tam bude pěkně vyjímat jako například fíkus benjamín, vzrostlou monsteru s nádherně vykrojenými listy anebo mohutnější palmu. Vždy byste ale měli zachovat volný průchod do centra obývacího pokoje a chránit tak i malé děti, které jsou zvídavé a co je potká v cestě za dobrodružstvím, to se rozhodnou prozkoumat. Není proto dobré mít doma kytky, jejichž stvoly, listy nebo i kořeny mohou být jedovaté. Děti nevědí, že si nemají strkat prsty do pusinky, když chvíli před tím žmoulaly v ručičce list oné květiny. Stejně tak odstraňte z dosahu dětí pokojové rostliny s ostrými pilovitými anebo špičatými listy. Snadno by vaše dítko mohlo dojít k úhoně. Obzvláště, pokud batole ještě leze a dopravuje se po místnosti po čtyřech a listy míří přímo do obličeje. To samé platí o kaktusech, které uchovávejte na vyvýšeném místě. Tahat trny z dětské ručičky je velmi nepříjemné, trny jsou téměř neviditelné.
Ale přesto všechno, jsou pokojovky v obývacím pokoji velmi žádané, protože přinášejí oživení, místnost prozáří a zvláště, jsou-li stálezelené, působní výborně na náš nervový systém. Zelená barva totiž uklidňuje. Proto tak rádi chodíme na vycházky a výlety do přírody. Stačí zavrtat se pohledem do zeleně a naráz pocítíme klid v duši a unavené oči dostanou projasněný výraz.
Pokojovky usaďte do hezkého keramického, plastového anebo i skleněného obalu, který bude ladit se samotnou kytičkou a zároveň se stane živým doplňkem vašeho relaxačního prostoru.